Problemy z rozłączaniem w zimie i błędy 1041 i 1044 - Laguna2 2.0T

Masz jakąś kwestię związaną z instalacjami LPG, ale nie wiesz gdzie o niej napisać? To miejsce na wszelkie niesprecyzowane tematy.
LPGForum.pl
Posty: 19
Rejestracja: 19 sty 24, 7:32

Problemy z rozłączaniem w zimie i błędy 1041 i 1044 - Laguna2 2.0T

Post autor: LPGForum.pl »

Problem z odpalaniem na zimno i błędami 1041/1044 w samochodzie Laguna2 2.0T z KME Diego G3 może być spowodowany kilkoma czynnikami. Jednym z możliwych problemów może być uszkodzony czujnik temperatury powietrza dolotowego, który może nieprawidłowo informować sterownik o temperaturze powietrza, co wpływa na pracę silnika przy niskich temperaturach. W takiej sytuacji konieczne może być wymienienie czujnika.

Innym możliwym źródłem problemu może być uszkodzony przepływomierz powietrza, który może wpływać na mieszankę paliwowo-powietrzną. Jeśli przepływomierz nie działa poprawnie, może powodować problemy z odpalaniem na zimno i błędy 1041/1044. W tym przypadku wymiana przepływomierza może być rozwiązaniem.

W obu przypadkach zalecam skonsultować się z doświadczonym mechanikiem lub specjalistą od instalacji gazowych, który będzie w stanie dokładnie zdiagnozować przyczynę problemu i zaproponować odpowiednie rozwiązanie.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post